6 výhod virtuální asistentky oproti asistentce běžné

Nabídky služeb virtuálních asistentek jsou sice vidět stále častěji, ale opravdu jen málo lidí je využívá. Buď si řeknou, že asistentka je pro ně příliš velký luxus, nebo rovnou najmou či zaměstnají asistentku klasickou. Málokdo si uvědomuje, že právě ta klasická asistentka je opravdu ten „luxus“. Oproti virtuální asistentce určitě.

Pojďme se podívat, v čem pro vás můžou spočívat výhody spolupráce s virtuální asistentkou oproti spolupráce s asistentkou běžnou.

Výhody virtuální asistentky

  1. Platíte jen za práci, kterou skutečně udělá – Zadáte úkol, ideálně i kolik času si představujete, že by tím měla asistentka maximálně strávit (případně si spolu dopředu domluvíte rozpočet nebo budget hodin na měsíc). Jakmile je úkol hotový, práce asistentky pro danou chvíli končí a vy dále neplatíte. Platíte opět další hodiny až tehdy, kdy zadáte další úkol, respektive, jakmile na něm začne asistentka pracovat. Své pauzy si z práce samozřejmě odečte a vám je neúčtuje.
  2. Je levnější – Z první výhody tedy plyne, že je celkově levnější, jelikož jí neplatíte žádné prostoje ani přestávky.
  3. Nepotřebujete pro ni místo ani vybavení k výkonu práce – Nepracuje z vašeho místa, nepotřebuje, abyste jí zařídil kancelář. Má svou pracovnu, svůj stůl a další nábytek, počítač, notebook i telefon.
  4. Pracuje tehdy, kdy potřebujete – Až teprve tehdy, kdy budete potřebovat její služby, objednáte si je. Není tedy třeba uměle vytvářet práci na každý den od 8 hodin ráno.
  5. Je časově flexibilní – Pátá výhoda souvisí s výhodou čtvrtou. Virtuální asistentka není svou prací limitovaná pondělí až pátek od 8 do 16 hod. Je-li to potřeba, pracuje i ve svátky, o víkendech, brzy ráno nebo pozdě večer.
  6. Je flexibilní výkonem své práce – Ano, virtuální asistentka může pracovat de facto odkudkoliv. Většinou je tedy limitovaná internetovým připojením a telefonním signálem. Nemusí tedy nutně sedět v kanceláři nebo doma v pracovně. Může pracovat z dovolené, služební cesty, nebo případně i z turistického výletu pod stanem (ano, i odtud jsem již pracovala).

Jen člověk

Ovšem i virtuální asistentka je jen člověk, nikoliv robot. Je proto dobré se na věcech domlouvat dopředu. Například již výše zmíněný budget hodin na měsíc, důležité termíny, víte-li je dopředu, dny, kdy její práci budete potřebovat více než obvykle…

Odměnou, alespoň u dobré virtuální asistentky, vám bude její loajalita a ochota přizpůsobit se speciálním požadavkům, bude-li si to práce vyžadovat. Nestane se vám pak, že vám řekne „Ne“, jakmile budete potřebovat její služby v nestandardní dobu či extra rychle.