Proč byste měli využívat virtuální asistentku

Kdo vlastně je ta virtuální asistentka?

Práce virtuálních asistentek je na vzestupu. Ale zatím opravdu jen málo lidí má o náplni jejich práce větší povědomí.

Spousta lidí si řekne, že žádnou asistentku nepotřebuje, že jsou to jen vyhozené peníze. Ovšem virtuální asistentku platíte jen za práci, kterou pro vás skutečně odvede, ne za hodiny, kdy jen sedí a pije kávičku. Nemusíte jí uměle vymýšlet a vytvářet práci jen proto, aby byla využitá, když už ji platíte. Její služby využijete jen tehdy, kdy sami potřebujete a chcete.

Co vám její práce přinese?

Pro vás to znamená, že místo toho, abyste se probírali administrativou a třídili databázi, můžete se věnovat tomu, co vaši pozornost skutečně potřebuje, co nikdo jiný za vás neudělá. Zavoláte své virtuální asistentce a administrativu, třídění účtů, fakturaci či zákaznickou podporu necháte na ní. Pokud navíc umí ještě něco dalšího, je to výhra. Může se vám tak například starat o správu sociálních sítí, obsah vašich webů, psát texty, spravovat administraci eshopu atd.

Co vám to přinese? Více času, který můžete využít jakkoliv. Buď můžete mít víc volna a trávit ho například s rodinou, nebo můžete více pracovat přímo na projektu a víc tak vydělávat.

Asistentka vám tedy šetří čas a pomáhá efektivněji vydělávat peníze.

Oproti klasické asistentce je navíc celkově levnější. Jak jsem již v článku zmínila, platíte jí opravdu jen za odvedenou práci a není váš zaměstnanec. Nemáte tedy vůči ní žádné povinnosti, kromě řádné úhrady faktur 🙂 Neplatíte jí nemocenskou, nemusíte jí dávat placenou dovolenou, nemusíte se bát, že vám odejde na mateřskou.

Jak probíhá spolupráce

Spolupráce s virtuální asistentkou probíhá na principu objednání si jejich služeb. Většinou je virtuální asistentka OSVČ, tudíž pracuje za ŽL. Odvedenou práci si tedy následně vyfatkuruje a vy si ji dáte jako položku do nákladů.

Co se týká ceny takové virtuální asistentky, bývá to různé. Většinou se domlouvá hodinová sazba. Ta se řeší dle náročnosti práce a rozsahu jednotlivých úkolů. Pokud máte nějaké speciální požadavky, cena může být zase jiná, případně může být domlouvána úkolově. Může se také kombinovat. Vše záleží na konkrétní individuální domluvě s vaší virtuální asistentkou.

Rozhodně ale neplatí to, co u obchodů a jejich výloh. Tedy že pokud nemá asistentka ceník přímo na webu, že je pro vás nedostupná. Naopak, znamená to právě to, že ji máte kontaktovat a na ceně se domluvit. Můžete to udělat například tady.

Správná volba pro váš byznys

Nebojte se, virtuální asistentka nekouše. A pro správnou asistentku není nic nemožné. I zdánlivě náročný úkol či spolupráce je výzva, kterou je třeba zdolat.

Virtuální asistentka vám pomůže dovést váš projekt ke zdárnému konci rychleji a efektivněji.

Zaujala vás možnost spolupráce s virtuální asistentkou? Variant toho, co pro vás můžeme udělat, je opravdu hodně. Napište nám e-mail na jana@remotereception.eu a nezávazně probereme možnosti spolupráce.